Počítačové kurzy

Počítačové kurzy

Od března 2018 pro Vás připravujeme další počítačové kurzy. Kurz  bude  dvouhodinový a bude probíhat po dobu 5 týdnů .

Kurz A

Je určen pro úplné začátečníky, kteří se práce s počítačem prozatím spíše obávají.

Na kurzu si ukážeme jednotlivá zařízení (počítač, notebook, tablet, telefon) se kterými se můžete dnes setkat a seznámíme se základy jejich ovládání.

Dále se naučíme vyhledávat na internetu, zřídit si emailovou adresu, nastavit si Skype, příp. některou ze sociálních sítí.

Budeme se samozřejmě zabývat i bezpečností, zejména při pohybování se na internetu, ale i celkovou prevencí jak sociální (možnosti zneužití dat či lidské důvěry), tak prevencí proti virům.

Maximální kapacita kurzu bude 8 osob. V rámci kurzu se budeme snažit akcentovat konkrétní požadavky účastníků kurzu.

 

Kurz B

Kurz je určen pro uživatele počítačů, kteří se chtějí naučit pracovat s kancelářským balíkem Office, zejména a s programy Word a Excel.

Program Word je učen pro psaní textových dokumentů a my se v rámci kurzu budeme učit úpravu dokumentů, ukládání, revize.

Program Excel je tabulkový editor určen pro správu databází, pro výpočty, ale třeba i pro vytvoření jednoduchého rodinného rozpočtu.

Maximální kapacita kurzu bude 8 osob. V rámci kurzu se budeme snažit akcentovat konkrétní zkušenosti a požadavky účastníků kurzu.

Na účast v kurzu se bude potřeba zaregistrovat.

Pokud máte o účast v kurzu předběžný zájem  napište nám, nebo se zaregistrujte u administrativní pracovnice v Komunitním centru a my Vás budeme včas kontaktovat.

 

Ilustrační foto: PIXABAX.COM