Přednášky

Přehled všech přednášek, vycházek,  workshopů a jiných aktivit, které pro Vás chystáme

Přednášky budou probíhat většinou v pondělí nebo ve středu odpoledne, ale nemusí to být pravidlo 🙂 Proto prosíme, čtěte pozorně..

Pokud byste chtěli přednášku na konkrétní téma, nebo pokud sami máte něco zajímavého o co byste se rádi podělili s ostatními klienty Komunitního centra, neváhejte nás kontaktovat a domluvíme potřebné.

Říjen

 • pondělí, 22. října od 15 hod

EVA KOZDERKOVÁ: MĚJTE RÁDI SVŮJ ŽIVOT

Seniorka Eva Kozderková si žije ve svižném tempu, žije s láskou, chutí, a radostí. Její diář snese srovnání s diářem vytíženého manažera.

Slova nevykreslí její mnohavrstevnatou a pestrou osobnost a proto je nejlepší setkat se s ní osobně, nechat se inspirovat, pobavit a třeba i něco objevit.

Setkejte se s inspirativním, milým a vtipným člověkem, paní Evičkou, přítelkyní našeho Centra.

 

 • úterý, 23. října od 14 hod

DENDROLOGICKÁ VYCHÁZKA

Pan Karel Pinkas nás provede přilehlým sídlištěm, které se pestrostí a skladbou stromoví a keřů může rovnat kdejakému arboretu. Dozvíte se to, co nejspíš ještě nevíte a získáte k zdejší zeleni jistě osobnější vztah.

 

 • středa, 24. října od 10 hod

CYKLUS DÁMSKÝ KLUB

Další setkání s Alenou Bohryovou a jejími hosty a o kráse, ženství, mládí i stáří a životě vůbec.  Hostem setkání bude Marie Tomsová. Přineste doplňky, kterými se budeme se v módě vracet k výročí 100let republiky.

 

 • středa, 24. října od 15 hod

PRÁVO A DĚDICTVÍ 

Opakujeme téma, o které byl na jaře velký zájem. JUDr. Martin Krčma je vyhledávaným pražským notářem s mnohaletou praxí. Přednáška budejednoduchá, názorná a pan doktor  rád odpoví na vaše dotazy.

 

 • středa, 31. října od 14 hod

JEDU S DOBOU – JEDU BEZPEČNĚ

Pro velký zájem opakujeme přednášku o bezpečnostním projektu pro řidiče seniory.

Vzdělávací projekt pro seniory „Jedu s dobou“ opakuje důležité pasáže z Pravidel silničního provozu a novinky v  řidičské legislativě.

Chcete se inspirovat, jak jezdit bezpečně a bez nehod i po 65. roce života? Přijďte na setkání s panem Liborem Budinou, manažerem Road Safety Autoklubu ČR, který vás do všeho zasvětí a informuje vás o nových možnostech.

 

Listopad

 • Čtvrtek 1.11. od 15 hod.

Workshop pro váš mozek 

Jak pracuje náš mozek, jak zkresluje svět a jak na něj vyzrát? Poradí Denisa a Barbora, zkusíte si hru s překvapením.

 

 • Pondělí 5.11. od 13-16 hod.

LITÍ OBRAZŮ  – umělecký workshop

Kreativní zájemce o nevšední uměleckou techniku lití obrazů zveme na uměleckou seanci, kdy magie barev, vody a dalších tajemných ingrediencí čaruje a vytváří překvapivé obrazy.

 

 • Středa 7.11. od 15 hod.

Zdravý životní styl podle PaeDr. Hany Čechové.

Jak podpořit stabilitu a  rovnováhu + několik jednoduchých i zábavných cviků. Volné oblečení.

 

 • Středa 14.11. od 10 hod.

Vítězný dech 

Paní Gana je původem z Mongolska, už mnoho let žije v ČR a vyučuje tradiční dechovou metodu, která účinně pročišťuje jak tělo, tak mysl. Povídání o životě, který začíná prvním naším nádechem..

 

 • Středa 14.11. od 15 hod.

Černá sanitka

PhDr. Petr Janeček Ph.D. z Filozofické fakulty UK  je odborníkem na moderní pověsti, fámy a současný folklor. Je autorem úspěšné trojdílné knižní série “Černá sanitka”, sbírky moderních duchařských historek   “Krvavá  Máry“ a dalších knih.

 

 • Středa 21.11. od 10 hod

Cyklus DÁMSKÝ KLUB 

Další setkání s Alenou Bohryovou a jejími zajímavými hosty a o kráse, ženství, mládí i stáří a módě v každém věku.

 

 • Středa 21.11. od 15 hod.

Geocaching – vycházka

Pan Karel Pinkas nám objasní, co to je, k čemu je dobrý, proč je tak fascinující a jak se stát „kačerem“. Objevte úžasný svět geocachingu!

 

 • Středa 28.11. od 15 hod.

Co a jak s penězi?

Finanční poradkyně Lenka Kousková vám poradí,  jak naložit s penězi, které máte, na co si dát pozor, kde jsou nástrahy a kde je cesta  bezpečná.

 

Pokud chcete být informováni o všech našich aktivitách včas, zaregistrujte se na jednoduchém formuláři vlevo níže na stránce. Aby byla Vaše registrace platná, je potřeba následně potvrdit odkaz v emailu, který Vám přijde na Vámi uvedenou e-mailovou adresu.

Ilustrační foto v úvodu stránky: PIXABAY.COM 

Přednášky, vycházky, workshopy pro pražské seniory