Přednášky

Přehled všech přednášek, vycházek,  workshopů a jiných aktivit, které pro Vás chystáme

Přednášky budou probíhat většinou v pondělí nebo ve středu odpoledne, ale nemusí to být pravidlo 🙂 Proto prosíme, čtěte pozorně..

Pokud byste chtěli přednášku na konkrétní téma, nebo pokud sami máte něco zajímavého o co byste se rádi podělili s ostatními klienty Komunitního centra, neváhejte nás kontaktovat a domluvíme potřebné.

Červenec

  • Středa 11.7. od 14 hod

NÁVŠTĚVA KOMUNITNÍ ZAHRADY KOTLASKA, KC RUBIKON (vycházka)

Společná vycházka do další “ukryté zahrady”, tentokráte do zahrady ukryté kousek od metra Palmovka. Na procházce se dozvíte např. o tom, že v zahradě můžete mít “svůj” záhonek, dozvíte se víc o akcích, které v komunitní zahradě pořádají, nebo se dozvíte to, že si v této “oáze uprostřed městské džungle” můžete jen tak sednou s knížkou pod strom a v klidu si číst..

Sraz buď ve 14 hod v u nás v Centru, nebo 14:45 hod u výstupu z metra PALMOVKA před TV Prima. 

POZVÁNKA KE STAŽENÍ

 

  • Středa 18.7. od 15 hod

STRAVOVÁNÍ SENIORŮ V LETNÍCH MĚSÍCÍCH

S naší lektorkou Hankou Dvořákovou si přijďte popovídat o tom, co jíst v letních měsících, co pít a jak často. Dozvíte se které potraviny pomáhají ochlazovat je-li horko, které se  v teplých dnech lépe tráví atp.

V rámci přednášky proběhne i malá ochutnávka lehkého letního jídla a zároveň ji bude možno využít jako poradenství v oblasti stravování či pohybu.

POZVÁNKA KE STAŽENÍ

 

  • Středa 25.7. od 15 hod

ORIENTACE V „DOBĚ INTERNETOVÉ“

Svět se díky novým technologiím a internetu rychle mění. Jakákoli informace obletí zeměkouli během vteřiny. Bohužel nejen informace, ale i dezinformace. Jak takovou zprávu poznat, kde si ověřovat informace a jak, jak poznat bezpečnou stránku na internetu a na co si dávat pozor při brouzdání po internetu – o tom všem si s Vámi bude povídat IngHana Čepová, naše počítačová odbornice.

Před přednáškou, či po ní si můžete nechat poradit s nastavením  svých telefonů, tabletů či notebooků.

POZVÁNKA KE STAŽENÍ

 

  • Středa 25.7. od 17 hod

Komunitní OHEŇ

Aneb co dům dá a co vy si přinesete! Přijďte si s námi posedět u našeho přenosného ohniště, přineste si buřta na opečení (něco málo jich bude možné zakoupit namístě), pokud máte kytaru a nebo umíte nějaké písně “k táboráku” budete více než vítání! 🙂

Těšíme se na Vás!

POZVÁNKA KE STAŽENÍ

 

Srpen

  • Pondělí 13.8. od 14:30 hod.

PRVNÍ BYLO VEJCE

Jídelníček seniorů bývá často jednostranný a stereotypní. Není-li s kým sdílet stůl, ztrácejí senioři někdy motivaci k vaření a dostávají se také do společenské izolace.
Pojďme spolu s Blankou Turturro, prezidentkou české organizace Slow Food Prague spojit příjemné s užitečným !

Uděláme si společně PLNĚNÁ VEJCE, nemusíme se držet nějakého receptu (ale můžeme), každý bude moci uplatnit své nápady a chutě (ale také se to zde může teprve naučit) a svými výtvory potom může pohostit druhé.
V závěru si řekneme, jak se nám odpoledne líbilo, zda jsme se něco naučili a jak jsme si užili být za jedním stolem pospolu.

LETÁK KE STAŽENÍ

 

  • Úterý 14.8. od 10 hod

SPOLEČNÁ VYCHÁZKA KOLEM HOSTIVAŘSKÉ PŘEHRADY (vycházka)

Zveme vás na společnou procházku v krásné krajině kolem Hostivařské přehrady, kterou povede naše lektorka Hanka Dvořáková.

Sraz na vycházku je:  před komunitním centrem Matky Terezy na Hájích, adresa: U Modré školy 2337/1 (cca. 2 min ze stanice metra Háje).

Během vycházky obejdeme přehradu, trasa je dlouhá lehce přes 5 km  a potrvá nám cca dvě hodiny.

S sebou na vycházku nezapomeňte: dobré boty,  batůžek a v něm pití, kdo chce, může si vzít hůlky na Nordic Walking (nebo si je v předstihu zapůjčit u nás v Komunitním centru), přátele, děti, vnuky a HLAVNĚ – dobrou náladu!

LETÁK KE STAŽENÍ

 

Září

  • středa 26.září, 10-12 hod

DÁMSKÝ KLUB ANEB KRÁSA BEZ HRANIC

Zveme Vás na první přednášku z cyklu na téma krása v každém věku. Alena Borhyová Vám ukáže, jak na to. Jak na to, abyste byla šik, dokázala podtrhnout svou osobnost a cítit se v kondici i po zdravotní stránce.

 

Pokud chcete být informováni o všech našich aktivitách včas, zaregistrujte se na jednoduchém formuláři vlevo níže na stránce. Aby byla Vaše registrace platná, je potřeba následně potvrdit odkaz v emailu, který Vám přijde na Vámi uvedenou e-mailovou adresu.

Ilustrační foto v úvodu stránky: PIXABAY.COM 

Přednášky, vycházky, workshopy pro pražské seniory